KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176019
*
nr 1117 6019
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Matador, 58x48 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:21:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 13:31:31
1
600 kr
13/6 23:01:17
2
700 kr
29/6 07:30:37
3
1.000 kr
3/7 20:15:18
1
1.100 kr
3/7 20:16:50
3
Vinnande bud
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman matador olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:43
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
nr 1117 6019
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Matador, 58x48 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 13:31:31 | 1 | 600 kr |
13/6 23:01:17 | 2 | 700 kr |
29/6 07:30:37 | 3 | 1.000 kr |
3/7 20:15:18 | 1 | 1.100 kr |
3/7 20:16:50 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLMLäs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman matador olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:43